Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Fervex Copii Fara Zahar 280mg/100mg/10mg -plic x 8

Producător: UPSA SAS

Data expirare: 31 Martie 2025

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Fervex Copii Fara Zahar 280mg/100mg/10mg -plic x 8

Producător: UPSA SAS

Data expirare: 31 Martie 2025

(0 review-uri)
26.50 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Marţi, 6 Decembrie 2022

Detalii despre Fervex Copii Fara Zahar 280mg/100mg/10mg -plic x 8 din categoria Afectiuni ORL Copii

Indicatii terapeutice: tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale (pentru ameliorarea stranutului, secretiei nazale apoase, inflamatiei mucoaselor nazala si sinusala, febrei, durerilor de cap si musculare). Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar in cazul aparitiei infectiilor bacteriene.

Ce contine Fervex Copii Fara Zahar 280mg/100mg/10mg -plic x 8

Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 280 mg, acid ascorbic 100 mg şi maleat de feniramină 10 mg. - Celelalte componente sunt: manitol, acid citric anhidru, povidonă, citrat de magneziu anhidru, acesulfam de potasiu, aromă de zmeură*.

Cum se foloseste Fervex Copii Fara Zahar 280mg/100mg/10mg -plic x 8

Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Copii cu varsta intre 6 si 10 ani: 1 plic Fervex pentru copii fara zahar de 2 ori pe zi.

Copii cu varsta intre 10 si 12 ani: 1 plic Fervex pentru copii fara zahar de 3 ori pe zi.

Copii cu varsta intre 12 si 15 ani: 1 plic Fervex pentru copii fara zahar de 4 ori pe zi.

Intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore. Plicurile se administreaza cu o cantitate suficienta de apa rece sau fierbinte. Pentru tratamentul starilor gripale, este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte, seara, din momentul aparitiei primelor simptome.

Informati medicul sau farmacistul daca starea de rau a copilului dumneavoastra continua si dupa 5 zile de tratament. Medicul va va informa cat va dura tratamentul cu Fervex pentru copii fara zahar. Daca aveti impresia ca efectul Fervex pentru copii fara zahar este prea puternic sau prea slab intrebati medicul sau farmacistul.

Daca utilizati mai mult Fervex pentru copii fara zahar decat trebuie
Daca ati utilizat mai mult Fervex pentru copii fara zahar decat trebuie, anuntati imediat medicul sau farmacistul.

Daca uitati sa utilizati Fervex pentru copii fara zahar
Nu dati copilului o doza dubla pentru a compensa doza pe care ati uitat sa i-o administrati. Dati-i doza urmatoare cand va amintiti si continuati tratamentul.

Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 8 plicuri
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Fervex Copii Fara Zahar 280mg/100mg/10mg -plic x 8 in categoria de produse Afectiuni ORL Copii

Indicatii terapeutice: tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale (pentru ameliorarea stranutului, secretiei nazale apoase, inflamatiei mucoaselor nazala si sinusala, febrei, durerilor de cap si musculare). Tratamentul cu antibiotice poate fi nec