Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Solpadeine 500mg/8mg/30mg -cpr.eff. x 12

Producător: OMEGA PHARMA SA

Data expirare: 31 August 2026

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Solpadeine 500mg/8mg/30mg -cpr.eff. x 12

Data expirare: 31 August 2026

(0 review-uri)
18.60 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Producator: OMEGA PHARMA SA

Gama: OMEGA PHARMA SA

Categorii produs: Diverse

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Miercuri, 24 Iulie 2024

Detalii despre Solpadeine 500mg/8mg/30mg -cpr.eff. x 12 din categoria Diverse

Solpadeine comprimate efervescente este recomandat pentru calmarea durerilor reumatice, a durerilor din sciatica si lumbago. De asemenea, este recomandat pentru calmarea cefaleei, migrenelor, durerilor menstruale, durerilor determinate de luxatii, durerilor dentare, nevralgiilor, sinuzitei, durerilor de gat,
simptomelor din raceala si gripa si pentru reducerea febrei.

Compozitie: Un comprimat efervescent contine paracetamol 500mg, fosfat de codeina hemihidrat 8mg, cafeina anhidra 30mg si excipienti: bicarbonat de sodiu, sorbitol pulbere, zaharina sodica, laurilsulfat de sodiu, acid citric anhidru, carbonat de sodiu anhidru, povidona, dimeticona, apa purificata. Contine 427mg sodiu.

Mod de administrare: Adulti si copii peste 12 ani: 2 comprimate efervescente Solpadeine comprimate efervescente de 4 ori pe zi daca este necesar. Comprimatele efervescente se vor dizolva in apa inainte de administrare. Nu se administreaza mai des de 4 ore interval si nu se depasesc 4 doze (8 comprimate efervescente) in 24 de ore.

Precautii:

Nu se administreaza copiilor mai mici de 12 ani.

Daca simptomele persista, adresati-va medicului.

Nu utilizati acest medicament daca urmati o dieta hiposodata.

Nu folositi acest medicament impreuna cu alte produse ce contin paracetamol.

Produsul este contraindicat in caz de insuficienta hepatocelulara, insuficienta respiratorie.

Nu depasiti dozele recomandate. Daca ati depasit doza recomandata, solicitati sfatul medicului chiar daca nu va simtiti rau.

Nu folositi acest medicament daca suferiti de astm bronsic sau dupa crizele astmatice ori in caz de hipersensibilitate la paracetamol, codeina, cafeina sau la oricare dintre excipientii produsului.

Inainte de a utiliza Solpadeine comprimate efervescente, adresati-va medicului daca suferiti de afectiuni renale sau hepatice severe, daca sunteti insarcinata sau alaptati, daca sunteti in tratament pentru depresie sau probleme respiratorii, daca urmati un tratament recomandat de medic pentru greata, varsaturi, hipercolesterolemie.

Forma de prezentare: 12 comprimate efervescente

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online Online pentru Solpadeine 500mg/8mg/30mg -cpr.eff. x 12 in categoria de produse Diverse

Solpadeine comprimate efervescente este recomandat pentru calmarea durerilor reumatice, a durerilor din sciatica si lumbago. De asemenea, este recomandat pentru calmarea cefaleei, migrenelor, durerilor menstruale, durerilor determinate de luxatii, durerilor dentare, nevralgiilor, sinuzitei, durerilo