Cumpara din magazinul nostru online si poti obtine transportul gratuit! Click aici pentru a afla cum poti obtine transportul gratuit.

Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare și au caracter pur informativ.

Preț 16.00 Lei

Cod produs: P37576

Disponibilitate: In stoc

Producător: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER

Coldrex Junior HotRem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:
-paracetamol:amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra;
-clorhidratul de fenilefrina:un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor;
-acidul ascorbic(vitamina C):este o substanta uzuala inclusa in medicamentele recomandate pentru raceala si gripa;ajuta la inlocuirea pierderilor de vitamina C din raceala si gripa.
Coldrex Junior HotRem asigura copilului dumneavoastra ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor din raceala si gripa inclusiv febra,frison,nas infundat,dureri de cap,furnicaturi in membre,dureri in gat,sinuzita si dureri asociate.

Nu administrati Coldrex Junior HotRem daca:

  • copilul dumneavoastra este alergic la paracetamol,acid ascorbic,clorhidrat de fenilefrina sau orice alt ingredient mentionat in acest prospect;
  • copilul dumneavoastra sufera de oricare din problemele medicale mentionate in continuare:afectiune renala sau hepatica,tensiune arteriala crescuta,tiroida hiperactiva(hipertiroidism),diabet,feocromocirom(o tumora in apropierea rinichilor);glaucom cu unghi inchis(tensiunea crescuta la nivelul ochilor);boala cardiaca;este in tratament cu antidepresive sau cu medicamente cunoscute sub numele de inhibitori de monoaminoxidaza sau cu medicamente beta-blocante;intoleranta la unele categorii de glucide(contine zahar);

Compozitie
Substantele active sunt paracetamol,acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina.Fiecare plic contine paracetamol 300mg,clorhidrat de fenilefrina 5mg,acid ascorbic(vitamina C) 20mg.
Celelalte componente sunt:zaharina sodica,ciclamat de sodiu,acid citric anhidru,citrat de sodiu,amidon de porumb,zahar,aroma de lamaie,curcumina(E100),dioxid de siliciu coloidal anhidru.

Administrare :Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani:
Se administreaza un plic la fiecare 4-6 ore.Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore.Nu se administreaza mai frecvent de 4 ore.Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile fara recomandarea medicului.Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor afisat pe site poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc.
Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Alte produse din categoria Anti-inflamatoare, analgezice si antipiretice

Antinevralgic Sinus -cpr x 12 - Zentiva
doar în farmacie

Preț nou 11.50 LEI

In stoc
Solpadeine Soluble -cpr.eff x 12 - GSK
doar în farmacie

Preț nou 14.00 LEI

In stoc
Nurofen Copii 100 mg/5ml Portocale +3 luni -susp x 100 ml
doar în farmacie
Aspirin Plus C 400 mg -cpr.eff x 10 - Bayer
doar în farmacie
Alle® gel
doar în farmacie

Preț nou 36.00 LEI

In stoc
Solpadeine -cpr x 12 - GSK
doar în farmacie

Preț nou 11.00 LEI

In stoc

Promotii speciale

Accesează campaniile cronometrate Minifarm si beneficiaza de preturi speciale pentru tine!

Reduceri de pret

Profita acum de reducerile de pret la produsele din oferta Minifarm!