Cumpara din magazinul nostru online si poti obtine transportul gratuit! Click aici pentru a afla cum poti obtine transportul gratuit.

Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare și au caracter pur informativ.

Preț 27.00 Lei

Cod produs: W52905

Disponibilitate: In stoc

Producător: RECKITT BENCKISER

Nurofen Raceală şi Gripă comprimate filmate ţinteşte eficient gripa şi răceala.


Datorită formei farmaceutice ce combină acţiunea a două ingrediente active, ibuprofen şi pseudoefedrină, Nurofen Răceala şi Gripă acţionează asupra simptomelor de gripă şi răceală, cum ar fi: febră, durere în gât, durere de cap şi congestie nazală.

ADECVAT PENTRU:
SIMPTOME DE RĂCEALĂ ȘI GRIPĂ, FEBRĂ, DURERE DE CAP, DURERE MUSCULARĂ ȘI REUMATICĂ, INFLAMAȚII

COMPOZIȚIE
Ibuprofen 200 mg și 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină. | Nu conține gluten | Nu conține amidon | Nu conține lactoză | Nu conține conservanți

GHID DE DOZAJ
Se administrează cu apă.

Adulți și copii de peste 12 ani: doza initială 2 comprimate filmate, apoi 1 sau 2 comprimate filmate la intervale de 4 - 6 ore în funcție de necesități.

Nu administrați Nurofen Răceală și Gripă comprimate filmate copiilor sub 12 ani.

DOZA MAXIMĂ PENTRU 24 DE ORE
Maximum 6 comprimate filmate (1200 mg ibuprofen, 180 mg clorhidrat de pseudoefedrină) în 24 de ore.

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor afisat pe site poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc.
Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Alte produse din categoria Anti-inflamatoare, analgezice si antipiretice

Advil Ultra Forte 400 mg - cps.moi x 10
doar în farmacie

Preț nou 14.50 LEI

Stoc limitat
Antinevralgic Sinus -cpr x 12 - Zentiva
doar în farmacie

Preț nou 11.50 LEI

In stoc
Quarelin -cpr. x 10
doar în farmacie

Preț nou 12.59 LEI

In stoc
Piafen 500mg-cpr x 20-Antibiotice
doar în farmacie

Preț nou 7.89 LEI

In stoc
Neolin-cpr. x 20-HealthAdvisors
doar în farmacie

Preț nou 13.00 LEI

Stoc suficient
Fasconal -cpr x 20 - Gedeon Romania
doar în farmacie

Preț nou 8.50 LEI

In stoc

Promotii speciale

Accesează campaniile cronometrate Minifarm si beneficiaza de preturi speciale pentru tine!

Reduceri de pret

Profita acum de reducerile de pret la produsele din oferta Minifarm!