Cosul meu de cumparaturi

Cauta un produs

Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -cps.moi x 10 -Pfizer (W65290004)

Producător: PFIZER CORPORATION A

(0 opinii)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -cps.moi x 10 -Pfizer (W65290004)

Producător: PFIZER CORPORATION A

(0 opinii)

25.50 LEI
In stoc

Alege cantitatea
Adauga in cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Ultima actualizare: Miercuri, 24 Februarie 2021

Indicatii:
Advil Răceală și Gripă se utilizează la adulți și adolescenți cu vârsta de 12 ani și peste pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune și gripei, incluzând dureri de cap, temperatură crescută (febră), gât inflamat, dureri, obstrucție nazală.

Compozitie:
Substanțele active sunt ibuprofen 200 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg

Mod de administrare:
Luați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur.

Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani:
Cât să luați
- Doza recomandată este 1 capsulă la fiecare 4 până la 6 ore.  
- Dacă simptomele sunt mai grave, puteți lua 2 capsule în același timp.
- Nu luați mai mult de 6 capsule în 24 de ore.
Luarea medicamentului
Capsulele se înghit întregi, cu un pahar mare de apă.
Cât timp să luați acest medicament:
Nu luați acest medicament mai mult de 5 zile.

Acest medicament este destinat utilizării de scurtă durată. Luaţi cea mai mică doză pentru cel mai scurt timp necesar pentru tratarea simptomelor.
- Adresați-vă medicului dacă nu vă simțiți mai bine sau dacă vă simțiți mai rău sau dacă apar simptome noi. - Medicul vă va spune dacă este sigur să continuați tratamentul cu acest medicament.  

Compozitie:
Substanțele active sunt ibuprofen 200 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg

Mod de administrare:
Luați întotdeauna acest medicament exact așa cum este descris în acest prospect sau așa cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. Discutați cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteți sigur.

Adulţi şi copii cu vârsta peste 12 ani:
Cât să luați
- Doza recomandată este 1 capsulă la fiecare 4 până la 6 ore.  
- Dacă simptomele sunt mai grave, puteți lua 2 capsule în același timp.
- Nu luați mai mult de 6 capsule în 24 de ore.
Luarea medicamentului
Capsulele se înghit întregi, cu un pahar mare de apă.
Cât timp să luați acest medicament:
Nu luați acest medicament mai mult de 5 zile.

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.