Cosul meu de cumparaturi

Cauta un produs

Faringo Hot Drink -granule pentru solutie orala plic x 8 - Terapia

Producător: Terapia Rambaxy

(0 opinii)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Faringo Hot Drink -granule pentru solutie orala plic x 8 - Terapia

Producător: Terapia Rambaxy

(0 opinii)

16.00 LEI
In stoc

Alege cantitatea
Adauga in cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Ultima actualizare: Luni, 26 Iulie 2021

Afla detalii despre Faringo Hot Drink -granule pentru solutie orala plic x 8 - Terapia din categoria Raceala si gripa

Indicatii:

Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice.

Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei, care contine 3 substante active:
    * paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti febra;
    * maleatul de clorfeniramina reduce congestia nazala,lacrimarea ochilor,asociate adesea cu cele de mai sus si actioneaza asupra fenomenelor de tipul stranutului;
    * vitamina C (acidul ascorbic) va ajuta sa inlocuiti vitamina C care se pierde in primele stadii de raceala si gripa.

Faringo Hot Drink este un remediu folosit pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei, starilor febrile, frisoanelor si racelilor comune, inclusiv a cefaleei, durerilor in gat, disconfortului si durerilor, congestiei nazale, sinuzitei precum si a durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia. Medicamentul este destinat utilizarii de catre adulti si adolescenti cu varsta mai mare de 15 ani.
Tratamentul dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau, trebuie sa va adresati unui medic.
 

Compozitie:
Substante active sunt paracetamolul, acidul ascorbic si maleatul de clorfeniramina.

Un plic contine paracetamol 500mg,acid ascorbic 200mg,maleat de clorfeniramina 4mg.
Celelalte componente sunt: zahar, acid citric anhidru, zaharina sodica, aroma de lamaie.

Mod de administrare: utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul.Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.

Adulti si adolescenti peste 15 ani:
Un plic Faringo Hot Drink de 2-3 ori pe zi. Intervalul intre administrari trebuie sa fie de del putin 4 ore. Daca suferiti de afectare grava a rinichilor, intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore. Daca suferiti de afectare grava a rinichilor,intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 8 ore. Continutul unui plic de Faringo Hot Drink se dizolva intr-o cana cu apa fierbinte (aproximativ 200ml). Se obtine o bautura cu aroma de lamaie care se bea fierbinte. Nu dizolvati si nu administrati mai mult de un plic o data.
Pentru tratamentul starilor gripale,este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte, seara, din momentul aparitiei primelor simptome.

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 8 plicuri

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Faringo Hot Drink -granule pentru solutie orala plic x 8 - Terapia in categoria de produse Raceala si gripa

Indicatii:Faringo Hot Drink face parte din grupa medicamentelor numite analgezice-antipiretice.Faringo Hot Drink este un medicament impotriva racelii si gripei, care contine 3 substante active:    * paracetamol care amelioreaza durerea si reduce temperatura atunci cand aveti