Cumpără cel puțin un produs Seboradin și intri automat în CONCURS! Marele premiu: ondulator DYSON.

Află mai multe >
Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs

Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -capsule moi x 10

Producător: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -capsule moi x 10

(0 review-uri)
29.00 LEI
Stoc epuizat
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Duminică, 4 Iunie 2023

Detalii despre Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -capsule moi x 10 din categoria Raceala si gripa

Indicatii:
Advil Răceală È™i Gripă se utilizează la adulÈ›i È™i adolescenÈ›i cu vârsta de 12 ani È™i peste pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune È™i gripei, incluzând dureri de cap, temperatură crescută (febră), gât inflamat, dureri, obstrucÈ›ie nazală.

Compozitie:
Substanțele active sunt ibuprofen 200 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg

Mod de administrare:
LuaÈ›i întotdeauna acest medicament exact aÈ™a cum este descris în acest prospect sau aÈ™a cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. DiscutaÈ›i cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteÈ›i sigur.

AdulÅ£i ÅŸi copii cu vârsta peste 12 ani:
Cât să luaÈ›i
- Doza recomandată este 1 capsulă la fiecare 4 până la 6 ore. 
- Dacă simptomele sunt mai grave, puteÈ›i lua 2 capsule în acelaÈ™i timp.
- Nu luaÈ›i mai mult de 6 capsule în 24 de ore.
Luarea medicamentului
Capsulele se înghit întregi, cu un pahar mare de apă.
Cât timp să luaÈ›i acest medicament:
Nu luați acest medicament mai mult de 5 zile.

Acest medicament este destinat utilizării de scurtă durată. Luaţi cea mai mică doză pentru cel mai scurt timp necesar pentru tratarea simptomelor.
- AdresaÈ›i-vă medicului dacă nu vă simÈ›iÈ›i mai bine sau dacă vă simÈ›iÈ›i mai rău sau dacă apar simptome noi. - Medicul vă va spune dacă este sigur să continuaÈ›i tratamentul cu acest medicament. 

Ce contine Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -capsule moi x 10

Compozitie:
Substanțele active sunt ibuprofen 200 mg și clorhidrat de pseudoefedrină 30 mg

Cum se foloseste Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -capsule moi x 10

Mod de administrare:
LuaÈ›i întotdeauna acest medicament exact aÈ™a cum este descris în acest prospect sau aÈ™a cum v-a spus medicul dumneavoastră sau farmacistul. DiscutaÈ›i cu medicul dumneavoastră sau cu farmacistul dacă nu sunteÈ›i sigur.

AdulÅ£i ÅŸi copii cu vârsta peste 12 ani:
Cât să luaÈ›i
- Doza recomandată este 1 capsulă la fiecare 4 până la 6 ore. 
- Dacă simptomele sunt mai grave, puteÈ›i lua 2 capsule în acelaÈ™i timp.
- Nu luaÈ›i mai mult de 6 capsule în 24 de ore.
Luarea medicamentului
Capsulele se înghit întregi, cu un pahar mare de apă.
Cât timp să luaÈ›i acest medicament:
Nu luați acest medicament mai mult de 5 zile.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: capsule moi
Mod prezentare: 10 capsule moi
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.
CONCURS: Par fabulos in fiecare zi cu Seboradin!

Descopera oferta Minifarm Online pentru Advil Raceala si Gripa 200mg/30mg -capsule moi x 10 in categoria de produse Raceala si gripa

Indicatii: Advil Răceală È™i Gripă se utilizează la adulÈ›i È™i adolescenÈ›i cu vârsta de 12 ani È™i peste pentru tratamentul simptomatic al răcelii comune È™i gripei, incluzând dureri de cap, temperatură crescută (febră), gât inflamat, dureri, obstrucÈ›ie nazală. Compozi