Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Coldrex Lamaie -plicuri x 10

Producător: OMEGA PHARMA SA

Data expirare: 31 Mai 2025

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Coldrex Lamaie -plicuri x 10

Producător: OMEGA PHARMA SA

Data expirare: 31 Mai 2025

(0 review-uri)
27.50 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Marţi, 7 Februarie 2023

Detalii despre Coldrex Lamaie -plicuri x 10 din categoria Raceala si gripa

Indicaţii: Pulberile Coldrex HotRem Lemon produc o ameliorare temporară a simptomelor gripei, răcelilor. Aceste simptome includ: dureri de cap, tremurături, nevralgii şi dureri, nas congestionat şi înfundat, durerile din sinuzită şi durerile de gât.

Caracteristici: Pulberile de Coldrex HotRem Lemon conţin paracetamol - analgezic şi antipiretic, clorhidrat de fenilefrină - decongestionant nazal (desfundă nasul şi sinusurile, ajutându-vă să respiraţi mai uşor) şi acid ascorbic - ingredient obişnuit al produselor folosite în gripe şi răceli, care ajută la înlocuirea eventualelor pierderi de vitamina C în primele stadii ale gripei şi răcelilor.

Contraindicaţii: A nu se administra concomitent cu alte produse care conţin paracetamol. A nu se administra Coldrex HotRem Lemon dacă sunteţi alergic la paracetamol, clorhidrat de fenilefrină sau vitamina C; în cazul unor afecţiuni hepatice sau renale grave; în caz de hipertiroidie, diabet sau dacă sunteţi sub tratament pentru hipertensiune arterială sau afecţiuni cardiace; dacă luaţi antidepresive triciclice, medicamente beta-blocante; dacă luaţi sau dacă aţi luat în ultimele două săptămâni inhibitori de monoaminoxidază.

Precauţii: În cazul administrării altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramină) consultaţi medicul înainte de a lua Coldrex HotRem Lemon. Dacă sunteţi însărcinată sau alăptaţi, consultaţi medicul înainte de a lua C

Ce contine Coldrex Lamaie -plicuri x 10

Compoziţie: Fiecare plic conţine 750 mg paracetamol, 10 mg clorhidrat de fenilefrină, 60 mg vitamina C (acid ascorbic).
Celelalte componente sunt:etilceluloza,acid citric anhidru,zaharina sodica,citrat de sodiu,zahar,tetrarome lemon,aroma de lamaie,galben de chinolina(E104).

Cum se foloseste Coldrex Lamaie -plicuri x 10

Administrare: Goliţi conţinutul unui plic într-o ceaşcă şi umpleţi cu apă foarte fierbinte. Agitaţi până la dizolvare. Adulţi şi copii ( în vârstă de 12 ani şi peste 12 ani): 1 plic la fiecare 4-6 ore. A nu se administra mai mult de 5 plicuri în 24 de ore. A nu se administra copiilor sub vârsta de 12 ani fără avizul medicului. Dacă simptomele persistă, consultaţi medicul. A nu se depăşi doza stabilită. În cazul depăşirii dozei recomandate, consultaţi imediat medicul chiar dacă nu vă simţiţi rău.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 10 plicuri
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Coldrex Lamaie -plicuri x 10 in categoria de produse Raceala si gripa

Indicaţii: Pulberile Coldrex HotRem Lemon produc o ameliorare temporară a simptomelor gripei, răcelilor. Aceste simptome includ: dureri de cap, tremurături, nevralgii şi dureri, nas congestionat şi înfundat, durerile din sinuzită şi durerile de gât. Caracteristici: Pulberile de C