Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Fervex Adulti 500 mg -plic x 8 - Lab. Upsa

Producător: LAB. UPSA

Data expirare: 31 Mai 2023

(0 opinii)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Fervex Adulti 500 mg -plic x 8 - Lab. Upsa

Producător: LAB. UPSA

Data expirare: 31 Mai 2023

(0 opinii)
19.50 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Cod produs: P438820442

Categorii produs: MEDICAMENTE FARA RETETA Aparatul respirator Raceala si gripa

EAN: 3585550035063

Raportează prezentare eronata

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Miercuri, 5 Octombrie 2022

Afla detalii despre Fervex Adulti 500 mg -plic x 8 - Lab. Upsa din categoria Raceala si gripa

Tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale (pentru ameliorarea stranutului, secretiei nazale apoase, inflamatiei mucoaselor nazala si sinusala, febrei, durerilor de cap si musculare). Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar in cazul aparitiei infectiilor bacteriene.

Substanţele active sunt paracetamol, acid ascorbic şi maleat de feniramină. Fiecare plic cu granule pentru soluţie orală conţine paracetamol 500 mg, acid ascorbic 200 mg şi maleat de feniramină 25 mg. - Celelalte componente sunt: sucroză (zahăr), acid citric anhidru, gumă arabică, zaharină sodică

Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in  prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra, farmacistul sau asistenta medicala. Discutati cu medicul dumneavoastra, farmacistul sau cu asistenta medicala daca nu sunteti sigur.

Adulti si adolescenti cu varsta peste 15 ani: 1 plic Fervex “pentru adulti” de 2-3 ori pe zi. Intervalul intre administrari trebuie sa fie de cel putin 4 ore.

Daca suferiti de insuficienta renala severa (clearanceul creatininei

Plicurile se administreaza cu o cantitate suficienta de apa rece sau fierbinte. Pentru tratamentul starilor gripale, este preferabila administrarea acestui medicament cu apa fierbinte, seara, din momentul aparitiei primelor simptome.

Informati medicul dumneavoastra sau farmacistul daca starea de rau continua si dupa 5 zile de tratament. Medicul dumneavoastra va va informa cat va dura tratamentul cu Fervex pentru adulti. Daca aveti impresia ca efectul lui Fervex “pentru adulti” este prea puternic sau prea slab intrebati medicul dumneavoastra sau farmacistul.

Daca utilizati mai mult Fervex “pentru adulti” decat trebuie
Daca ati utilizat mai mult Fervex “pentru adulti” decat trebuie, anuntati imediat medicul dumneavoastra sau farmacistul.

Daca uitati sa utilizati Fervex “pentru adulti”
Nu luati o doza dubla pentru a compensa doza pe care ati uitat sa o luati. Luati doza urmatoare cand va amintiti si continuati tratamentul.

Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului sau asistentei medicale.

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 8 plicuri

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Fervex Adulti 500 mg -plic x 8 - Lab. Upsa in categoria de produse Raceala si gripa

Tratamentul simptomatic al racelilor comune, rinitelor alergice si vasomotorii, starilor gripale (pentru ameliorarea stranutului, secretiei nazale apoase, inflamatiei mucoaselor nazala si sinusala, febrei, durerilor de cap si musculare). Tratamentul cu antibiotice poate fi necesar in cazul aparitiei