Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs

Antinevralgic P -comprimate x 20, Sanofi

Producător: SANOFI AVENTIS-OTC

Data expirare: 30 Aprilie 2022

(0 opinii)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Antinevralgic P -comprimate x 20, Sanofi

Producător: SANOFI AVENTIS-OTC

Data expirare: 30 Aprilie 2022

(0 opinii)
13.50 LEI
In stoc
Alege cantitatea
Adauga in cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Ultima actualizare: Sâmbătă, 27 Noiembrie 2021

Afla detalii despre Antinevralgic P -comprimate x 20, Sanofi din categoria Vazute la TV

Antinevralgic P este un medicament care actioneaza impotriva durerii (analgezic), a febrei si inflamatiei.
Fiecare comprimat de Antinevralgic P contine trei substante active: acid acetilsalicilic, paracetamol si cafeina. Acidul acetilsalicilic si paracetamolul reduc durerea si febra, iar acidul acetilsalicilic reduce, in plus, inflamatia. Cafeina este un stimulent usor si creste efectul acidului acetilsalicilic si al paracetamolului.

Antinevralgic P este indicat pentru tratamentul simptomatic, de scurta durata, al durerilor de intensitate usoara pana la moderata, cu diferite localizari: dureri de cap, migrena, nevralgii, dureri de dinti, dureri ale muschilor sau articulatiilor, dureri dupa interventii chirurgicale. De asemenea, este indicat pentru scaderea febrei si ameliorarea durerilor menstruale suparatoare.

Daca dupa 3 zile nu va simtiti mai bine sau va simtiti mai rau, trebuie sa va adresati unui medic.

Beneficii

• Produs cu eficiență dovedită în timp
• Paracetamolul și Acidul Acetilsalicilic au efect analgezic
• Cafeina are efect complementar și acționează precum un potențator al efectului analgezic

Substanţele active sunt acidul acetilsalicilic, paracetamolul şi cafeina anhidră.

Un comprimat conţine acid acetilsalicilic 250 mg, paracetamol 150 mg şi cafeină anhidră 20 mg. - Celelalte componente sunt: lactoză monohidrat, povidonă K 30, amidon glicolat de sodiu, acid stearic, amidon de porumb, celuloză microcristalină (E 460), dioxid de siliciu coloidal anhidru, amidon pregelatinizat, p-hidroxibenzoat de propil (E 216), p-hidroxibenzoat de etil (E 214).

Mod de administrare

Adulţi şi adolescenţi cu vârsta de 16 ani şi peste:
Doza recomadată este de 1-2 comprimate Antinevralgic® P, de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depăşi 7 comprimate Antinevralgic® P pe zi.
A nu se lua comprimatele la un interval mai mic de 4 ore.

Copii şi adolescenţi cu vârsta sub 16 ani:
Siguranţa şi eficacitatea Antinevralgic® P la copii şi adolescenţi cu vârsta sub 16 ani nu au fost evaluate. Ca urmare, nu se recomandă să se administreze Antinevralgic® P la copii şi adolescenţi cu vârsta sub 16 ani (vezi pct. 4.3 şi 4.4).

Vârstnici (cu vârsta peste 65 de ani):
Doza uzuală este de 1-2 comprimate Antinevralgic® P, de 2-3 ori pe zi, la nevoie, fără a depăşi 5 comprimate de Antinevralgic® P pe zi.

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: comprimate
Mod prezentare: 20 comprimate

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Antinevralgic P -comprimate x 20, Sanofi in categoria de produse Vazute la TV

Antinevralgic P este un medicament care actioneaza impotriva durerii (analgezic), a febrei si inflamatiei.Fiecare comprimat de Antinevralgic P contine trei substante active: acid acetilsalicilic, paracetamol si cafeina. Acidul acetilsalicilic si paracetamolul reduc durerea si febra, iar acidul ace