Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs

Antinevralgic Sinus -comprimate filmate x 12, Sanofi

Producător: SANOFI AVENTIS-OTC

Data expirare: 31 August 2022

(0 opinii)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Antinevralgic Sinus -comprimate filmate x 12, Sanofi

Producător: SANOFI AVENTIS-OTC

Data expirare: 31 August 2022

(0 opinii)
13.50 LEI
In stoc
Alege cantitatea
Adauga in cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Ultima actualizare: Marţi, 7 Decembrie 2021

Afla detalii despre Antinevralgic Sinus -comprimate filmate x 12, Sanofi din categoria Vazute la TV

Antinevralgic Sinus amelioreaza eficient multe dintre simptomele racelii si gripei. Aceste simptome includ febra, durerea de cap, frisoanele, congestia sau obstructia nazala, durerile de la nivelul sinusurilor si durerile in gat, durerile musculare si durerile articulare.
Acest medicament contine o combinatie de trei substante active. Paracetamolul reduce febra si
amelioreaza durerea, fenilefrina amelioreaza congestia sau obstructia nazala si cafeina grabeste instalarea efectului paracetamolului de ameliorare a durerii si ajuta la reducerea oboselii si somnolentei.
Acest medicament este indicat la adulti si adolescenti cu varsta peste 12 ani.

 

Substanţele active sunt: paracetamol, cafeină şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare comprimat conţine paracetamol 500 mg, cafeină 25 mg şi clorhidrat de fenilefrină 5 mg.

Celelalte componente sunt:  Nucleu: Povidonă K-25, laurilsulfat de sodiu, celuloză microcristalină, amidon de porumb, amidon de porumb pregelatinizat, dioxid de siliciu coloidal anhidru, acid stearic, talc.  Film: Hipromeloză, macrogol, dioxid de titan.

Mod administrare

Adulţi şi adolescenţi cu greutate peste 65 kg
Doza uzuală de paracetamol este de 500 mg până la 1000 mg (1-2 comprimate), administrată la fiecare 4 ore, la nevoie, până la maxim 4 g (8 comprimate) pe zi.
Adulţi şi adolescenţi cu greutate între 43 şi 65 kg
Doza uzuală de paracetamol este de 500 mg (1 comprimat), administrată la fiecare 4 ore, la nevoie, până la maxim 3 g (6 comprimate) pe zi.
Adulţi şi adolescenţi cu greutate între 33 şi 43 kg
Doza uzuală de paracetamol este de 500 mg (1 comprimat), administrată la fiecare 6 ore, la nevoie, până la maxim 2 g (4 comprimate) pe zi.

Copii şi adolescenţi:
Nu este recomandat la copii cu vârsta sub 12 ani.

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: comprimate filmate
Mod prezentare: 12 comprimate

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Antinevralgic Sinus -comprimate filmate x 12, Sanofi in categoria de produse Vazute la TV

Antinevralgic Sinus amelioreaza eficient multe dintre simptomele racelii si gripei. Aceste simptome includ febra, durerea de cap, frisoanele, congestia sau obstructia nazala, durerile de la nivelul sinusurilor si durerile in gat, durerile musculare si durerile articulare.Acest medicament contine o