Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs

Urgo Humagrip -comprimate x 12 + capsule x 4

Producător: LAB. URGO SA

Data expirare: 31 Octombrie 2022

(0 opinii)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Urgo Humagrip -comprimate x 12 + capsule x 4

Producător: LAB. URGO SA

Data expirare: 31 Octombrie 2022

(0 opinii)
16.00 LEI
Stoc epuizat
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii
Raportează prezentare eronata

Cod produs: P438820777

Categorii produs: MEDICAMENTE FARA RETETA Aparatul respirator Raceala si gripa

EAN: 3546895049443

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Ultima actualizare: Duminică, 22 Mai 2022

Afla detalii despre Urgo Humagrip -comprimate x 12 + capsule x 4 din categoria Raceala si gripa

HUMAGRIP comprimate si capsule este destinat tratarii simptomatice, de scurta durata, a starilor gripale insotite de febra si nas infundat.

Ce este HUMAGRIP comprimate și capsule şi pentru ce se utilizează

HUMAGRIP comprimate și capsule este un decongestiv nazal de uz sistemic, simpatomimetic, analgezic periferic, antipiretic și antihistaminic H1.

HUMAGRIP comprimate și capsule este indicat în tratamentul simptomatic de scurtă durată al stărilor gripale însoțite de cefalee și/sau febră și senzația de “nas înfundat”.
Se recomandă numai adulților și copiilor cu vârsta peste 15 ani.

Dacă după 4 zile nu vă simţiţi mai bine sau vă simţiţi mai rău, trebuie să vă adresaţi unui medic.

1 comprimat de zi conține: paracetamol 500 mg, clorhidrat de pseudoefedrină 60 mg și excipienți:celuloza microcristalină,amidon pregelatinizat,croscarmeloza sodică,stearat de magneziu,povidona K30.
1 capsulă seara la culcare conține: paracetamol 500 mg, măleat de clorfeniramină 4 mg și excipienți:talc,laurilsulfat de sodiu,dioxid de siliciu coloidal anhidru,croscarmeloza sodică,eritrozina(E127),indigotina(E132),dioxid de titan(E171),gelatina.
 

Durata maximă este de 4 zile. Se va respecta un interval între prize de cel puțin 4 ore.
Doza recomandată este de un comprimat alb de zi dimineață și o capsulă albastră seară înainte de culcare. Dacă este nevoie se mai pot lua comprimate albe la prânz și seara, dar nu trebuie să se depășească 3 comprimate albe și o capsulă albastră pe zi.
 

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: comprimate
capsule
Mod prezentare: 12 comprimate/4 capsule

Deocamdată nu au fost exprimate opinii în legătură cu acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Urgo Humagrip -comprimate x 12 + capsule x 4 in categoria de produse Raceala si gripa

HUMAGRIP comprimate si capsule este destinat tratarii simptomatice, de scurta durata, a starilor gripale insotite de febra si nas infundat.Ce este HUMAGRIP comprimate și capsule şi pentru ce se utilizeazăHUMAGRIP comprimate și capsule este un decongestiv nazal de uz sistemic, simpatomime