Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg -plic x 12

Producător: SANOFI AVENTIS-OTC

Data expirare: 30 Octombrie 2023

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg -plic x 12

Brand / gamă: SANOFI AVENTIS-OTC

Data expirare: 30 Octombrie 2023

(0 review-uri)
30.50 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Sâmbătă, 25 Martie 2023

Detalii despre Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg -plic x 12 din categoria Nevralgii

Antinevralgic Sinus Hot Drink reduce febra, amelioreaza durerile de cap, durerile musculare si articulare, durerile de gat, desfunda nasul infundat. De asemenea, Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat pentru tratamentul simptomelor sinuzitei.

Antinevralgic Sinus Hot Drink contine doua substante active:
- paracetamol, care amelioreaza durerea si va scade temperatura cand aveti febra;
- clorhidrat de fenilefrina, un decongestionant care va desfunda nasul si sinusurile, ajutandu-va sa respirati mai usor.

Ce contine Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg -plic x 12

Substanţele active sunt paracetamol şi clorhidrat de fenilefrină. Fiecare plic conţine paracetamol 650 mg şi clorhidrat de fenilefrină 10 mg. - Celelalte componente sunt: povidonă 25, zahăr, citrat de sodiu, acid citric, acid tartric, pulbere de lămâie (suc de lămâie spray uscat) (K240), aspartam, aromă de lămâie 610399E acid ascorbic, pulbere de turmeric (K2550). 

Cum se foloseste Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg -plic x 12

Mod administrare

Adulţi, inclusiv vârstnici şi adolescenţi cu vârsta peste 15 ani: se administrează un plic de maxim patru ori pe zi. Intervalul dintre doze nu trebuie să fie mai mic de patru ore.

Utilizarea la copii și adolescenți

Medicamentul nu este destinat utilizării la adolescenți și copii cu vârsta sub 15 ani.

Conţinutul fiecărui plic trebuie dizolvat într-o cană cu apă fierbinte şi băut cât este cald.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 12 plicuri
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Antinevralgic Sinus Hot Drink 650mg/10mg -plic x 12 in categoria de produse Nevralgii

Antinevralgic Sinus Hot Drink reduce febra, amelioreaza durerile de cap, durerile musculare si articulare, durerile de gat, desfunda nasul infundat. De asemenea, Antinevralgic Sinus Hot Drink este utilizat pentru tratamentul simptomelor sinuzitei. Antinevralgic Sinus Hot Drink contine doua subs