Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo

Producător: OMEGA PHARMA SA

Data expirare: 31 Mai 2026

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo

Data expirare: 31 Mai 2026

(0 review-uri)
23.90 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos

OFERTA: Cumpara de minimum 55 de Lei produse din portofoliul Perrigo si ai transportul gratuit!

MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Luni, 22 Iulie 2024

Detalii despre Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo din categoria Raceala si gripa

Coldrex Junior HotRem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:
-paracetamol:amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra;
-clorhidratul de fenilefrina:un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor;
-acidul ascorbic(vitamina C):este o substanta uzuala inclusa in medicamentele recomandate pentru raceala si gripa;ajuta la inlocuirea pierderilor de vitamina C din raceala si gripa.
Coldrex Junior HotRem asigura copilului dumneavoastra ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor din raceala si gripa inclusiv febra,frison,nas infundat,dureri de cap,furnicaturi in membre,dureri in gat,sinuzita si dureri asociate.

Nu administrati Coldrex Junior HotRem daca:

  • copilul dumneavoastra este alergic la paracetamol,acid ascorbic,clorhidrat de fenilefrina sau orice alt ingredient mentionat in acest prospect;
  • copilul dumneavoastra sufera de oricare din problemele medicale mentionate in continuare:afectiune renala sau hepatica,tensiune arteriala crescuta,tiroida hiperactiva(hipertiroidism),diabet,feocromocirom(o tumora in apropierea rinichilor);glaucom cu unghi inchis(tensiunea crescuta la nivelul ochilor);boala cardiaca;este in tratament cu antidepresive sau cu medicamente cunoscute sub numele de inhibitori de monoaminoxidaza sau cu medicamente beta-blocante;intoleranta la unele categorii de glucide(contine zahar);
Ce contine Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo

Compozitie
Substantele active sunt paracetamol,acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina.Fiecare plic contine paracetamol 300mg,clorhidrat de fenilefrina 5mg,acid ascorbic(vitamina C) 20mg.
Celelalte componente sunt:zaharina sodica,ciclamat de sodiu,acid citric anhidru,citrat de sodiu,amidon de porumb,zahar,aroma de lamaie,curcumina(E100),dioxid de siliciu coloidal anhidru.

Cum se foloseste Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo

Administrare :Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani:
Se administreaza un plic la fiecare 4-6 ore.Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore.Nu se administreaza mai frecvent de 4 ore.Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile fara recomandarea medicului.Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 10 plicuri
Prospect Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo


Indicatii:
Coldrex Junior Hotrem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active:Paracetamolul: amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra.Clorhidratul de fenilefrina: un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va sa respirati mai usor.Acidul ascorbic (vitamina C): este o substanta uzuala inclusa in medicamentele recomandate pentru raceala si gripa; ajuta la inlocuirea pierderilor de vitaminaC din raceala si gripa.Coldrex Junior Hotrem asigura copilului dumneavoastra ameliorarea rapida si eficienta a simptomelor din raceala si gripa inclusiv febra, frison, nas infundat, dureri de cap, furnicaturi in membre, dureri in gat, sinuzita si dureri asociate.
Contraindicatii:Nu administrati Coldrex Junior HotRem:- daca copilul dumneavoastra este alergic la paracetamol, acid ascorbic, clorhidrat de fenilefrina sau la oricare dintre celelalte componente ale acestui medicament.
Precautii:Inainte sa administrati Coldrex Junior HotRem, adresati-va medicului dumneavoastra, farmacistului sau asistentului medical.

Sarcina, alaptarea si fertilitatea:
Adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a administra acest medicament.Coldrex Junior HotRem nu trebuie utilizat in timpul sarcinii sau alaptarii, cu exceptia cazurilor in care medicul considera acest lucru strict necesar.  

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor:
Substantele active continute in Coldrex Junior HotRem nu au proprietati sedative.Daca copilul dumneavoastra este afectat de ameteala in timpul tratamentului cu acest medicament, nu trebuie sa conduca vehicule si sa foloseasca utilaje.  
Mod de administrare:
Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum este descris in acest prospect sau asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.
Coldrex Junior Hotrem se administreaza oral, ca un remediu fierbinte (pentru a fi inghitit).Doza recomandata pentru copii cu varsta intre 6-12 ani este:Se administreaza un plic la fiecare 4 ore. Nu se administreaza mai mult de 6 plicuri in 24 de ore.Nu se administreaza copiilor cu varsta sub 6 ani.

Mod de administrare:
Goliti continutul unui plic intr-o cana. Umpleti pana la jumatate (aproximativ 125 ml) cu apa fierbinte. Amestecati bine. Adaugati apa rece cat este necesar si zahar sau miere, la nevoie.Daca simptomele persista dupa 2-3 zile de la utilizare, solicitati consult medical. Daca ati dat copilului dumneavoastra mai mult Coldrex Junior Hotrem decat trebuie:Contactati imediat medicul dumneavoastra si spuneti-i exact ce doza ati administrat copilului.
Medicul dumneavoastra va va spune ce trebuie sa faceti. Daca ati uitat sa administrati copilului dumneavoastra o doza:Nu administrati o doza dubla pentru a inlocui doza uitata.
Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acestmedicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Compozitie:
- Substantele active sunt paracetamol, acid ascorbic si clorhidrat de fenilefrina. Fiecare plic contine paracetamol 300 mg, clorhidrat de fenilefrina 5 mg, acid ascorbic (vitamina C) 20 mg.- Celelalte componente sunt: zaharina sodica, ciclamat de sodiu, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, zahar, aroma de lamâie (maltodextrina, arome naturale si substante nearomatice), curcumina (E 100), dioxid de siliciu coloidal anhidru. 

Prezentare:
10 plicuri
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online Online pentru Coldrex Junior Hotrem, 300 mg + 20 mg + 5 mg, 10 plicuri, Perrigo in categoria de produse Raceala si gripa

Coldrex Junior HotRem este un medicament impotriva racelii si gripei care contine trei substante active: -paracetamol:amelioreaza durerea si reduce temperatura corporala in conditii de febra; -clorhidratul de fenilefrina:un decongestionant simpatomimetic care desfunda nasul si sinusurile ajutandu-va