Producator: BIOFARM
Gama: Bioflu
Categorii produs: MAMA SI COPILUL AFECTIUNI SI BOLI SPECIFICE Tuse si raceala copii
Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Sâmbătă, 19 Aprilie 2025
Bioflu Plus Junior sirop este o combinatie de medicamente utilizate pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (de exemplu sinuzite, rinite, faringite, bronsite).
COMPOZIÈšIE:
5 ml sirop contin Paracetamol 160 mg, Bromhidrat de dextrometorfan anhidru 7,5 mg, Clorhidrat de pseudoefedrina 15 mg, Maleat de clorfeniramina 1 mg
Copii cu vârsta între 6 si 12 ani: 10 ml la fiecare 6 ore (nu se va depasi doza totala de 40 ml în 24 ore). Nu se recomanda utilizarea Bioflu Plus Junior sirop la copiii cu vârsta mai mica de 6 ani.
Durata tratamentului trebuie sa fie scurta (maxim 5 zile).
Produsul este descris gresit?Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.
Tip administrare: | cale orala |
Forma/textura: | sirop |
Aroma: | cirese |
Cantitate: | 100 ml |
Descopera oferta Minifarm Online Online pentru Sirop Bioflu Plus Junior, 100 ml, Biofarm in categoria de produse Tuse si raceala copii
Bioflu Plus Junior sirop este o combinatie de medicamente utilizate pentru tratamentul simptomatic al congestiei nazale, tusei neproductive si febrei asociate afectiunilor tractului respirator (de exemplu sinuzite, rinite, faringite, bronsite).