Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk

Producător: GLAXOSMITHKLINE CONSUMER

Data expirare: 31 Decembrie 2024

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk

Data expirare: 31 Decembrie 2024

(0 review-uri)
8.50 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos
MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Vineri, 1 Martie 2024

Detalii despre Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk din categoria Produse pentru reumatism

Indicatii:
Comprimatele Panadol Extra calmeaza rapid si eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinti , durerile reumatice si musculare , durerile menstruale . Panadol Extra, de asemenea, amelioreaza disconfortul din raceli, gripa, dureri de gat si scade febra.

Compozitie:
Fiecare comprimat contine 500 mg paracetamol, 65 mg cofeina. Ambalajul contine 12 comprimate.

Caracteristici:
Panadol Extra contine o combinatie de doua substante active: paracetamol (combate durerea) si antipiretic (reduce febra) si cofeina care asigura o ameliorare suplimentara a durerii. Panadol Extra nu irita stomacul.

Contraindicatii:
A nu se administra concomitent cu alte produse care contin paracetamol. Daca sunteti alergic la paracetamol, nu luati Panadol Extra.
Avertismente/Precautii de utilizare: In cazul unor afectiuni renale sau hepatice grave sau in cazul administrarii altor medicamente (metoclopramid, domperidon, colestiramina) consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra. In cazul unui tratament cu anticoagulante, daca aveti nevoie sa luati zilnic un analgezic pe o perioada indelungata, puteti sa luati in mod ocazional paracetamol. Daca sunteti insarcinata, consultati medicul inainte de a lua Panadol Extra.

Administrare:
Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau.

Efecte secundare:
Efectele secundare ale paracetamolului sunt rare. Pot sa apara reactii alergice, de exemplu eruptii cutanate. Consumul excesiv de ceai sau cafea concomitent cu administrarea Panadol- ului Extra poate produce iritabilitate sau nervozitate. Consultati medicul in cazul oricaror efecte deosebite.

Data expirarii:
Nu utilizati acest medicament dupa data expirarii indicata pe ambalaj.

Conditii de pastrare:
A se pastra la temperaturi sub 25 grade Celsius. Nu lasati medicamentul la indemana copiilor.

Prezentare:
12 comprimate

Ce contine Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk

Compozitie:
Fiecare comprimat contine 500 mg paracetamol, 65 mg cofeina. Ambalajul contine 12 comprimate.
 

Cum se foloseste Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk

Administrare:
Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: comprimate filmate
Mod prezentare: 12 comprimate filmate
Prospect Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk


Indicatii:
Panadol Extra se utilizeaza pentru:- calmeaza rapid si eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinti, durerile reumatice si musculare, durerile menstruale;- amelioreaza disconfortul din raceli, gripa, dureri de gat;- scade febra.
Contraindicatii:Nu luati Panadol Extra: - daca aveti hipersensibilitate (alergie) la paracetamol, cafeina sau la oricare dintre celelalte componente ale medicamentului; 

Precautii:
Inainte sa utilizati Panadol Extra, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Sarcina, alaptarea si fertilitatea:
Daca sunteti gravida sau alaptati, credeti ca ati putea fi gravida sau intentionati sa ramâneti gravida, adresati-va medicului sau farmacistului pentru recomandari inainte de a lua acest medicament.
Sarcina:
Panadol Extra nu se va administra in timpul sarcinii.Alaptarea:Evitati sa utilizati Panadol Extra in timpul alaptarii. 

Conducerea vehiculelor si folosirea utilajelor:
Paracetamolul nu afecteaza capacitatea de aconduce vehicule si de a folosi utilaje. 

Mod de administrare:
Utilizati intotdeauna acest medicament exact asa cum v-a spus medicul dumneavoastra sau farmacistul. Discutati cu medicul dumneavoastra sau cu farmacistul daca nu sunteti sigur.
Aduti: se recomanda 1-2 comprimate de 1-4 ori pe zi. Administrarea nu se repeta la un interval mai mic de 4 ore. Nu se vor administra mai mult de 8 comprimate (4 doze) in 24 de ore. Panadol Extra nu este recomandat copiilor sub varsta de 12 ani. Daca simptomele persista consultati medicul. A nu se depasi doza stabilita. In cazul depasirii dozei recomandate, consultati imediat medicul, chiar daca nu va simtiti rau.
Daca aveti orice intrebari suplimentare cu privire la acest medicament, adresati-va medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Compozitie:
- Substantele active sunt paracetamolul si cafeina. Fiecare comprimat contine paracetamol 500 mg si cafeina 65 mg.- Celelalte componente sunt: Nucleu: amidon pregelatinizat, povidona K-25, carbonat de calciu, crospovidona, metilparahidroxibenzoat de sodiu (E 219), etilparahidroxibenzoat de sodiu (E 215), propilparahidroxibenzoat de sodiu (E 217), apa purificata, acid alginic, stearat de magneziu;Film Opadry White YS-1-7003: dioxid de titan (E 171), hipromeloza, macrogol 400, polisorbat 80; ceara Carnauba. 

Prezentare:
12 comprimate filmate
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Panadol Extra, 500 mg, 12 comprimate, Gsk in categoria de produse Produse pentru reumatism

Indicatii: Comprimatele Panadol Extra calmeaza rapid si eficient durerile de cap, migrenele, durerile de spate, durerile de dinti , durerile reumatice si musculare , durerile menstruale . Panadol Extra, de asemenea, amelioreaza disconfortul din raceli, gripa, dureri de gat si scade febra. Compoziti