Cosul meu de cumparaturi
Cauta un produs
Adauga in Cos

Coldrex Maxgrip Lemon -plicuri x 10

Producător: OMEGA PHARMA SA

Data expirare: 31 August 2025

(0 review-uri)
Imaginile afișate sunt cu titlu de prezentare. Produsele pot diferi sub aspectul unor caracteristici (ex. nuante de culoare) de aspectul real al produsului, in functie de lotul in care au fost fabricate.

Coldrex Maxgrip Lemon -plicuri x 10

Brand / gamă: OMEGA PHARMA SA

Data expirare: 31 August 2025

(0 review-uri)
24.00 LEI
In stoc
Cate iti doresti?
Adauga in Cos

OFERTA: produse Cumpara de minimum 55 de Lei produse din portofoliul Perrigo si ai transportul gratuit! de cel putin 55.00 Lei

MEDICAMENT OTC Acest produs este un medicament OTC si nu poate fi returnat. Acest produs poate fi achizitionat doar de catre persoane fizice si achitat doar cu cardul, online.
vezi mai multe detalii

Acest medicament se poate elibera fara prescriptie medicala. Cititi cu atentie prospectul si informatiile de pe ambalaj. Daca apar manifestari neplacute adresati-va medicului sau farmacistului. ANMDM - Raporteaza online o reactie adversa
Pagină actualizată la data de Sâmbătă, 25 Martie 2023

Detalii despre Coldrex Maxgrip Lemon -plicuri x 10 din categoria Raceala si gripa

Indicatii:

- remediu pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei;
- starilor febrile;
- frisoane si racelil comune, inclusiv a cefaleei;
- dureri in gat;
- disconfortului si durerilor;
- congestiei nazale;
- sinuzitei;
- durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia.

Contraindicatii:

- sunteti alergic (hipersensibil) la paracetamol, clorhidrat de fenilefrina, vitamina C sau la oricare dintre celelalte componente ale Coldrex Maxgrip Lemon;
- daca aveti insuficienta hepatica sau renala;
- daca aveti hipertensiune arteriala;
- daca aveti hipertiroidism;
- daca suferiti de o boala cardiaca;
- daca aveti diabet;
- daca sunteti in tratament cu alte medicamente (de exemplu antidepresive de tipul inhibitori de monoaminoxidaza–IMAO, beta-blocante);
- daca aveti intoleranta la unele categorii de glucide (contine zahar);
Nu administrati copiilor cu varsta sub 12 ani.

Precautii:

Va rugam sa spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului daca luati sau ati luat recent orice alte medicamente, inclusiv dintre cele eliberate fara prescriptie medicala.
Nu luati Coldrex Maxgrip Lemon:
- impreuna cu alte medicamente care contin paracetamol;
- cu alte medicamente decongestionante sau remedii pentru raceala;
- daca sunteti in tratament cu antidepresive de tipul inhibitori de monoaminoxidaza sau beta-blocante folosite in tratamentul problemelor cardiace si a hipertensiunii arteriale;
- daca luati warfarina (folosit impotriva coagularii sangelui);
- daca luati metoclopramida si domperidona (stimuleaza motilitatea stomacului si intestinului subtire si au efecte antivomitive);
- daca luati colestiramina (rasina fixatoare de acizi biliari).

Sarcina:

Daca sunteti gravida sau alaptati, solicitati sfatul medicului sau farmacistului inainte de a lua orice medicament.

Reactii adverse:

Ca toate medicamentele, Coldrex Maxgrip Lemon poate provoca reactii adverse, cu toate ca nu apar la toate persoanele.
Reactiile adverse sunt rare si pot include:
- eruptii cutanate si alte alergii;
- cresterea tensiunii arteriale;
- cefalee;
- senzatie de ameteala;
- insomnie;
- palpitatii;
- varsaturi;
- diaree.
Daca vreuna dintre reactiile adverse devine grava sau daca observati orice reactie adversa nementionata in acest prospect va rugam sa spuneti medicului dumneavoastra sau farmacistului.

Ce contine Coldrex Maxgrip Lemon -plicuri x 10

Compozitie:

Substantele active din Coldrex Maxgrip Lemon sunt paracetamol 1000 mg, acid ascorbic 40 mg si clorhidrat de fenilefrina 10 mg.
Celelalte componente sunt: zahar, acid citric anhidru, citrat de sodiu, amidon de porumb, aroma de lamaie 610399 E, ciclamat de sodiu, zaharina sodica, dioxid de siliciu coloidal anhidru si curcumina (E 100).

Cum se foloseste Coldrex Maxgrip Lemon -plicuri x 10

Mod de administrare:

Doza normala pentru adulti (inclusiv varstnici) si copiii cu varsta peste 12 ani este de un plic la fiecare 4 sau 6 ore la nevoie. Nu luati mai mult de 4 plicuri in 24 de ore.
Medicamentul nu trebuie utilizat mai mult de 3 zile fara recomandarea medicului.

Produsul este descris gresit?

Deocamdată nu au fost exprimate review-uri pentru acest produs.

Spune-ne opinia ta

(nu va fi publicată)

Tip administrare: cale orala
Forma/textura: pulbere
Mod prezentare: 10 plicuri
Stocul produselor, afisat pe site, poate fi diferit fata de stocul real disponibil datorita unor factori precum: rezervarea produselor in farmacii de catre pacienti, rezervarea produselor in site de catre alti utilizatori etc. Minifarm face eforturi permanente pentru a păstra corectitudinea informaţiilor din acestă pagină. Uneori acestea pot conţine inadvertenţe: fotografia are caracter informativ şi poate conţine accesorii neincluse în pachetele standard, unele specificaţii sau preţul, pot fi modificate de catre producător fără preaviz sau pot conţine erori de operare.

Descopera oferta Minifarm Online pentru Coldrex Maxgrip Lemon -plicuri x 10 in categoria de produse Raceala si gripa

Indicatii: - remediu pentru ameliorarea simptomatica, pe termen scurt a gripei; - starilor febrile; - frisoane si racelil comune, inclusiv a cefaleei; - dureri in gat; - disconfortului si durerilor; - congestiei nazale; - sinuzitei; - durerii si catarului nazal acut, asociate acesteia. Contraindicat